24 Haziran 2011 Cuma

Chp Akçay'da bundan sonra zor kazanır.

Belediye başkanı olanın önce gözü büyüyor sonra o göz doymaz oluyor. Açgözlülüğün sınırı yok diye boşuna dememişler. Chp'li başkan Cahit, halkın olan sahilleri pazarladıktan sonra daha ne satabilirim diye düşünürken aklına caddeler ve sokaklar gelmiş. Belediye imar izni verirken evine otopark yaptırmayanlardan otopark cezası adı altında yüklü bir para alıyor. Şimdi bu yetmiyormuş gibi evlerin önünü sarı boya ile çizdirmiş araç parkedenlerden soygun ötesi bir park parası alıyorlar. Caddeye giriş çıkış 5 lira+ her saat için 1 lira. Doğal olarak bu soyguna ortak olmayanlar araçlarını ara sokaklarda evlerin önüne çekmeye başladılar. Millet de evinin önüne çekilen araçları çizmeye başladı. Bu evde bir hasta olsa acil ambulansa bindirmek gerekse o kapıdaki mersonun buna izin vereceğini zannetmiyorum. İzin veremeyen mersonun öküz sahibine, bir arabanın insanların evinin kapısına bu kadar yanaştırılamayacağını anlatmak için birşeyler yapmak lazım.
Barbar komşularım mersonun çizilmesinden yana ama ben buna karşıyım. Sanatçı ruhlu bir kişi olarak ön cama veya kaportaya yağlı boya ile kibarca "Buraya parketmeyiniz." yazma eğilimindeyim. Bu nifak tohumlarını aramıza eken ve Akçay'lıyı birbirine kırdıran zihniyet, Belediye seçimlerinde hakettiğini alacaktır.Halktan bazı şabalaklar trafiğin rahatladığını söylüyorlar. Tuhaftır başkan da bu açıklamayı yapma talihsizliğinde bulundu. Para için çevrilen caddeler evet boş ama bizim ara sokaklar doldu bunu gören yok. Chp li belediyeler böyle saçma sapan uygulamalar yaptıkça gözden düşüyorlar. İlk belediye seçimlerin de oyum Chp dışında belediye başkan adayına.

8 yorum:

Adsız dedi ki...

SAYIN BESTAMİ;ÖNCE SİZİ SAYGIYA DAVET EDİYORUM BELEDİYE BAŞKANIMIZA İSMİ İLE HİTAP ETMENİZ ÇOK YAKIŞIKSIZ...PARKOMETRE UYGULAMASI SADECE AKÇAY A YADA CHP Lİ BELEDİYELERE AİT BİR UYGULAMA DEĞİL!!!!BELEŞE NE KAADAR ALIŞMIŞIZ!!!DÜN KORDON DA TATİLE GELEN BİR HANIM ÇÖP POŞETİNİ ATTI VE YÜRÜDÜ...HANIMA SESLENİP ALDIRDIM...BU ÖRNEĞİ NEDEN Mİ VERDİM???ELEŞTİRMEK ÇOK KOLAY...PEKİİİ ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPIYORMUYUZ???BİLİYORMUSUNUZ Kİ BELEDİYELER NÜFUS ÜZERİNDEN ÖDENEK ALIRLAR..KIŞ NÜFUSUMUZUN ÖDENEĞİ İLE YAZIN ARTAN NÜFUSA HİZMET YAPILMAKTADIR...BAŞKANIMIZ NERELERİ SATTI???EDREMİT NERELERİ SATTI...EDREMİT TEN AKÇAY A NE DEVİR GELDİ????VATANDAŞ OLARAKTA ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ !!!!!!HERŞEYDEN ÖNCE SEVGİ VE SAYGI....BELDEMİZ SEVGİ VE SU BELDESİ !!!!!

Adsız dedi ki...

İŞİNİZE GELEN YORUMLARA ONAY VERDİĞİNİZ ÇOK NET....SONRA DA DEMOKRASİDEN SÖZ EDERSİNİZ...NEDEN TÜM YORUMLARI YAYINLAMIYORSUNUZ???????????

Bestami Bey dedi ki...

Sayın Adsız, gelen bütün yorumları yayınlarım, küfürler hariç. Net ortamında büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Sakin sakin yazabilirsiniz. Bu yazdıklarımı sadece ben söylemiyorum. Son bir haftadır Akçay'da ki insanların arasında olsaydınız bunların yüz katını duyardınız. Hizmet eden herkese yardım ederiz ama benim oyumla bana kazık atıyorsa benden muhalefet de gelir. Dönüp, Zeytinli belediyesine bir bakın hizmet nasıl olurmuş diye. Başkanınızla beraber sizin gibi düşünenlere mutlu günler dilerim.

coffeé dedi ki...

@sayın Adsız,
bir yastıkta...............

Adsız dedi ki...

BAĞIRMAK..ŞİDDET GÖSTERMEK ANLAMI İLE BÜYÜK HARF KULLANMADIM...NET ORTAMINDA BÜYÜK HARF KULLANARAK YAZYORUM...BENDE AKÇAY DA YAŞIYORUM...SİZLERİN...BİZLERİN OYLARI İLE KİMSE KİMSEYE KAZIK ATMIYOR...TÜRKİYE DE PEK ÇOK YERDE BU UYGULAMA VAR...EDREMİT TE DE VAR..NE YAZIKKİ BELEDİYE HİZMETLERİ GÖRECELİ OLUYOR...YANLIŞ...HATA VARSA BUNU BAŞKANIMIZA İLETİRSİNİZ...SİZ ZEYTİNLİ BELEDİYESİ ÇALIŞMASINDAN MEMNUNSUNUZ...KİMİLERİDE DEĞİL... BELEDİYE HİZMETLERİNDE TÜM HALKI MEMNUN ETMEK OLANAKSIZDIR...LÜTFEN SORUNLARINIZI PAYLAŞINIZ Kİ ÇÖZÜLEBİLSİN....
COFFE KEM SÖZ SÖYLEYENE AİTTİR...SAYIN BESTAMİ YORUMLARDA KÜFÜR OLMADIĞI SÜRECE YAYINLADIĞINIZI SÖYLEMİŞSİNİZ...AÇIK YAZILMASA DA BAZI YORUMLARDA KÜFÜR OLDUĞUNU ANLAMAK İÇİN ÇOK ZEKİ OLMAYA GEREK YOK...
DAHA DİKKATLİ OLACAĞINIZI DÜŞÜNMEKTEYİM...

Adsız dedi ki...

''YANITI NEDEN YAYINLAMIYORSUNUZ'' DEDİKTEN SONRA MI YAYINLAYACAKSINIZ YİNE...

Adsız dedi ki...

SANIRIM YORUMUMU ''NEDEN YAYINLAMIYORSUNUZ?'' DEDİKTEN SONRA YAYINLAYACAKSINIZ...BİR ÖNCEKİNDE OLDUĞU GİBİ...

Bestami Bey dedi ki...

Ben gerekli yerlere bu şikayetlerimi ilettim. Bir sonuç alamadığım için bunları yazıyorum. Eskiden halk günü yapan başkan birşeyler duyardı. Şimdi hiçbirşey duymuyor görmüyor.Bir de bilgisayar başında nöbet tutmuyorum. Herkes gibi benim de normal yaşadığım bir hayatım var ve bu hayatın içindeki sorunları yazıyorum. Adsız bloğa yorum yazsa daaa yayınlasam diye bir beklentim yok.